چند سوال مهم در مورد برخی از فلنج ها

فلنج گردن جوشی بلند چیست و کاربرد آنها چیست

برخی از افراد در صنایع خاصی کار می کنند که هر روز با فلنج ها مواجه می شوند. در اینجا همه چیزهایی را که باید در مورد فلنج های اصلی بدانید، از جمله فلنج های گردنی جوش بلند، درک خواهید کرد.

در کجا بیشتر از فلنج ها استفاده می کنید؟
فلنج به شکل دیسک است و ما بیشتر در هنگام ساخت خطوط لوله از آنها استفاده می کنیم. طبق گزارش اداره ایمنی خطوط لوله و مواد خطرناک، روزانه 1382569 میلیون مایل خط لوله نفت و گاز را تحویل می دهد. فلنج گلودار و انواع دیگر فلنج ها بخشی از مهندسی خطوط لوله هستند. فلنج ها یکی از بخش های ضروری مهندسی خطوط لوله هستند. ما از آنها برای اتصال لوله ها به یکدیگر و اطمینان از آب بندی مناسب استفاده می کنیم.

برای سفارش ساخت انواع فلنج استیل و اتصالات ، همین امروز با شرکت استیل کاران ماهان تماس حاصل فرمایید.

عملکرد فلنج ها چگونه است ؟

فلنج، دستگاه مکانیکی برای اتصال لوله‌ها و قطعات به یکدیگر است.

فلنج‌های لوله‌ای همانطور که از اسم شان مشخص است برای اتصال لوله‌ها در خطوط لوله استفاده می‌شوند. فلنج‌ها دارای حفره‌هایی هستند و فلنج‌ها به‌صورت جفتی استفاده می‌شوند. ضخامت فلنج متفاوت است و در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شوند.

انواع مختلف فلنج چیست؟

فلنج‎ در شکل‌های متعددی قابل دسترس هستند مانند فلنج گلودار، فلنج دنده‌ای، فلنج ساکت جوشی، فلنج لپ جوینت و غیره. فلنج‌ ها در انتهای لوله‌ها نصب می‌شوند و برای اتصال بین دو دستگاه استفاده می‌شوند.

ارتفاع سطح برجسته فلنج چقدر است ؟

اگر در رابطه با معیارهای ارتفاع که در آن H و B از تمام ابعاد تعریف شده فلنج هستند صحبت کنیم، و استثنای فلنج لبه ­دار را به خاطر بسپاریم، ضروری است که موارد زیر را یادآوری کنیم:

  • در کلاس­ های فشار 150 و 300، ارتفاع سطح برجسته تقریبا 1.6 میلی­متر(1.16 اینچ) است. در دو کلاس فشار، تقریبا تمام عرضه ­کنندگان فلنج این موضوع را در بروشور و کاتالوگ نشان داده ­اند؛ ابعاد H و B شامل ارتفاع سطح برجسته هستند.
  • در کلاس ­های فشار 400، 600، 900، 1500 و 2500 ارتفاع فلنج سطح برجسته تقریبا 6.4 میلی­متر(1.4 اینچ) است. بسیاری از عرضه ­کنندگان ابعاد H و B را در این p نشان می­دهند.

 

پست های پیشنهادی

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *