فرآیند آهنگری فلنج

آهنگری فلنج

این مقاله به تشریح اشکالات و مشکلات فرآیند آهنگری فلنج سنتی می پردازد و یک مطالعه عمیق در مورد کنترل فرآیند، روش شکل دهی، اجرای فرآیند، بازرسی آهنگری و عملیات حرارتی پس از آهنگری آهنگری فلنج در ترکیب با موارد خاص انجام می دهد. این مقاله یک طرح بهینه سازی برای فرآیند آهنگری فلنج پیشنهاد می کند و مزایای جامع این طرح را ارزیابی می کند. مقاله دارای ارزش مرجع خاصی است.

معایب و مشکلات فرآیند آهنگری فلنج سنتی

برای اکثر شرکت های آهنگری، تمرکز اصلی در فرآیند آهنگری فلنج بر روی سرمایه گذاری و بهبود تجهیزات آهنگری است، در حالی که فرآیند تخلیه مواد خام اغلب نادیده گرفته می شود. بر اساس بررسی های انجام شده، اکثر کارخانه ها معمولاً در هنگام استفاده از دستگاه اره استفاده می کنند و بیشتر آنها از اره نواری نیمه اتوماتیک و اتوماتیک استفاده می کنند. این پدیده نه تنها کارایی مواد زیرین را تا حد زیادی کاهش می دهد، بلکه دارای مشکلات اشغال فضای زیادی و پدیده آلودگی سیال اره برش است. در فرآیند آهنگری فلنجی سنتی معمولاً در فرآیند آهنگری قالب باز معمولی استفاده می شود، دقت آهنگری این فرآیند نسبتاً کم است، سایش قالب زیاد است، مستعد ابتلا به عمر کم آهنگری .

برای خرید و یا سفارش ساخت انواع اتصالات لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

بهینه سازی فرآیند آهنگری فلنج

کنترل فرآیند آهنگری

 1. کنترل ویژگی های سازمانی. فورج فلنج اغلب فولاد ضد زنگ مارتنزیتی و فولاد زنگ نزن آستنیتی به عنوان مواد اولیه است، این مقاله فولاد زنگ نزن آستنیتی 1Cr18Ni9Ti را برای آهنگری فلنج انتخاب کرد. این فولاد ضد زنگ استحاله هتروکریستالی ایزوتروپیک وجود ندارد، اگر تا حدود 1000 درجه سانتیگراد گرم شود، می توان یک سازمان آستنیتی نسبتا یکنواخت به دست آورد.پس از آن، اگر فولاد ضد زنگ گرم شده به سرعت سرد شود، سازمان آستنیتی به دست آمده را می توان تا دمای اتاق حفظ کرد. اگر سازمان به آرامی خنک شود، پس از آن آسان است به نظر می رسد فاز آلفا، که باعث می شود حالت گرم پلاستیکی فولاد ضد زنگ تا حد زیادی کاهش می یابد. فولاد ضد زنگ نیز دلیل مهمی برای تخریب خوردگی بین دانه ای است، این پدیده عمدتاً به دلیل تولید کاربید کروم در لبه دانه است. به همین دلیل باید حتی الامکان از پدیده کربوریزه شدن اجتناب شود.
 2. به شدت به مشخصات گرمایش و کنترل موثر دمای آهنگری پایبند باشید. هنگام گرم کردن فولاد ضد زنگ آستنیتی 1Cr18Ni9Ti در کوره، سطح مواد بسیار مستعد کربوریزه شدن است. به منظور به حداقل رساندن وقوع این پدیده، بایداز تماس بین فولاد ضد زنگ و مواد حاوی کربن خودداری کنید. به دلیل هدایت حرارتی ضعیف فولاد زنگ نزن آستنیتی 1Cr18Ni9Ti در محیط دمای پایین، نیاز به گرم شدن آهسته دارد. کنترل دمای گرمایش ویژه باید با انطباق دقیق با منحنی شکل زیر انجام شود.

  فرآیند آهنگری فلنج
  کنترل دمای گرمایش فولاد ضد زنگ آستنیتی 1Cr18Ni9Ti
 3. کنترل فرآیند عملیات فورج فلنج. اول از همه، الزامات فرآیند خاص باید به شدت رعایت شود تا مواد خام به طور منطقی برای مواد انتخاب شود. قبل از گرم کردن مواد باید یک بازرسی جامع از سطح مواد انجام شود تا از ترک خوردگی، چین خوردگی و آخال در مواد خام و سایر مشکلات جلوگیری شود. سپس هنگام آهنگری باید اصرار داشت که ابتدا مواد را با تغییر شکل کمتر به آرامی کوبیده و با افزایش انعطاف پذیری مواد، ضربه محکمی به آن زد. در هنگام ناراحتی، انتهای بالایی و پایینی باید پخ یا چین خورده شود و سپس قسمت صاف شود و دوباره ضربه بخورد.

روش شکل دهی و طراحی قالب

هنگامی که قطر از 150 میلی متر تجاوز نمی کند، فلنج جوش لب به لب را می توان با روش شکل دهی هدر باز با مجموعه ای از قالب ها تشکیل داد.  در روش تنظیم قالب باز، باید توجه داشت که ارتفاع شکاف برهم زننده و نسبت دیافراگم قالب d به بهترین وجه در 1.5 – 3.0 کنترل می شود، شعاع فیله سوراخ قالب R برابر است با بهترین 0.05d – 0.15d، و ارتفاع قالب H 2mm – 3mm کمتر از ارتفاع آهنگری مناسب است.

هنگامی که قطر از 150 میلی متر تجاوز می کند، توصیه می شود روش جوش لب به لب فلنجی فلنجینگ و اکستروژن حلقه مسطح را انتخاب کنید.  ارتفاع H0 خالی باید 0.65 (H+h) – 0.8 (H+h) در روش فلنجینگ حلقه مسطح باشد. کنترل دمای گرمایش ویژه باید با انطباق دقیق با منحنی انجام شود.

اجرای فرآیند و بازرسی آهنگری

در این مقاله از روش برش میله فولادی ضد زنگ استفاده شده و با استفاده از فرآیند برش محدود برای اطمینان از کیفیت سطح مقطع محصول ترکیب شده است. به جای استفاده از فرآیند آهنگری قالب باز معمولی، روش آهنگری دقیق بسته اتخاذ شده است. این روش نه تنها آهنگری را انجام می دهد
این روش نه تنها دقت آهنگری را بهبود می بخشد، بلکه احتمال قالب اشتباه را از بین می برد و روند برش لبه را کاهش می دهد. این روش نه تنها مصرف لبه قراضه را حذف می کند، بلکه نیاز به تجهیزات برش لبه، قالب های برش لبه و پرسنل لبه برش مرتبط را نیز از بین می برد. بنابراین، فرآیند آهنگری دقیق بسته برای صرفه جویی در هزینه ها و بهبود راندمان تولید اهمیت زیادی دارد. با توجه به الزامات مربوطه، استحکام کششی آهنگری های سوراخ عمیق این محصول نباید کمتر از 570 مگاپاسکال باشد و ازدیاد طول نباید کمتر از 20 درصد باشد. با نمونه برداری از قسمت ضخامت دیواره سوراخ عمیق برای ساخت نوار تست و انجام تست تست کششی، می توان دریافت که استحکام کششی آهنگری 720 مگاپاسکال، استحکام تسلیم 430 مگاپاسکال، ازدیاد طول 21.4 درصد و انقباض مقطعی 37 درصد است. . مشاهده می شود که محصول دارای الزامات است.

 

عملیات حرارتی پس از آهنگری

فلنج فولاد ضد زنگ آستنیتی 1Cr18Ni9Ti پس از آهنگری، توجه ویژه ای به ظاهر پدیده خوردگی بین دانه ای داشته باشید و تا حد امکان انعطاف پذیری مواد را بهبود بخشید تا مشکل سخت شدن کار را کاهش دهید یا حتی از بین ببرید.

برای به دست آوردن مقاومت در برابر خوردگی خوب، فلنج آهنگری باید عملیات حرارتی موثری داشته باشد .  بر اساس تجزیه و تحلیل فوق، آهنگری ها باید به گونه ای گرم شوند که تمام کاربیدها در زمانی که دما در محدوده 1050 تا 1070 درجه سانتی گراد است در آستنیت حل شوند. بلافاصله پس از آن، محصول به دست آمده به سرعت خنک می شود تا یک ساختار آستنیتی تک فاز به دست آید.

در نتیجه، مقاومت در برابر خوردگی تنشی و مقاومت در برابر خوردگی کریستالی آهنگری بسیار بهبود می یابد. در این مورد، عملیات حرارتی آهنگری ها با استفاده از کوئنچ حرارتی اتلاف آهنگری انتخاب شد. از آنجایی که کوئنچ حرارتی اتلاف فورج یک خاموش کردن تغییر شکل در دمای بالا است، در مقایسه با تمپر معمولی، نه تنها نیازی به گرمایش تجهیزات کوئنچ و الزامات پیکربندی اپراتور مربوطه ندارد، بلکه عملکرد آهنگری های تولید شده با استفاده از این فرآیند نیز بسیار زیاد است.

تجزیه و تحلیل جامع

استفاده از فرآیند بهینه سازی شده برای تولید آهنگری های فلنج به طور موثری میزان ماشینکاری و شیب قالب آهنگری را کاهش می دهد و در مصرف مواد خام تا حدی صرفه جویی می کند. استفاده از تیغه اره و سیال برش در فرآیند آهنگری کاهش می یابد که مصرف مواد را به شدت کاهش می دهد.

لوله های فولادی آلیاژی را از کجا بخریم

لوله های فولادی آلیاژی

فولاد آلیاژی یکی از رایج ترین فولادهای مورد استفاده در جهان است. لوله های فولادی آلیاژی در گریدها و اندازه های مختلف موجود هستند که می توانند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. می توانید لوله های فولادی آلیاژی را از هر فروشنده خوبی خریداری کنید. با این حال، قبل از خرید آنها، اطلاعات بیشتری در مورد آنها بیابید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که خرید خوبی دارید.

همچنین از طریق برگه تماس با ما سایت استیل کریمی میتوانید برای سفارش و یا استعلام قیمت با ما در ارتباط باشید .

فولاد آلیاژی یکی از رایج ترین فولادهای مورد استفاده در جهان است.

فولاد آلیاژی گران تر از فولاد معمولی است، اما همچنین قوی تر است. لوله های فولادی آلیاژی در بسیاری از صنایع از جمله گاز، نفت و پتروشیمی استفاده می شود. آنها دارای خواص مقاومت در برابر خوردگی بالایی هستند که آنها را برای استفاده در محیط های سخت ایده آل می کند.

علاوه بر این مزایا، می توان از آنها برای تولید محصولاتی که به سطوح مقاومت بسیار بالایی مانند مخازن فشار بالا، مخازن فشار و شیرها و غیره نیاز دارند استفاده کرد .

لوله های فولادی آلیاژی را از کجا بخریم؟

لوله های فولادی آلیاژی را باید تنها پس از یافتن یک فروشنده خوب خریداری کرد. پیدا کردن یک فروشنده خوب هنگام خرید لوله های فولادی آلیاژی مهم است. یک فروشنده خوب نه تنها بهترین کیفیت لوله های فولادی آلیاژی را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا بر اساس نیازها و نیازهای خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

مواردی  که باید در یک فروشنده خوب به دنبال آن باشید:

 • تیمی از فروشندگان مجرب و با تجربه که در مورد محصولات خود آگاه هستند و می توانند به هر سوالی که در طول جستجوی شما برای لوله های فولادی آلیاژی پیش می آید پاسخ دهند.
 • قیمت های رقابتی انواع لوله های فولادی آلیاژی از تولید کنندگان با کیفیت در همه زمان ها. اگر فروشنده‌ای قیمت‌های پایین‌تری نسبت به دیگری دارد، احتمالاً مشکلی در لوله‌ها وجود دارد – بنابراین قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای خرید، مطمئن شوید که بیش از یک پیشنهاد دریافت کنید!
 • زمان های تحویل سریع به طوری که بتوانید در اسرع وقت پس از سفارش لوله های جدید خود شروع به استفاده از آنها کنید.

برای خرید و یا سفارش ساخت انواع اتصالات لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

انواع مختلف لوله های فولادی آلیاژی در بازار

آلیاژها در کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. از آلیاژها برای ساخت لوله های فولادی استفاده می شود، اما از آنها برای ساخت مواد دیگر نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، می توانید از فولادهای آلیاژی برای ساخت لوله های فولادی سازه ای استفاده کنید که می توانند برای اهداف ساختمانی استفاده شوند. لوله های فولادی آلیاژی نیز معمولاً در لوله کشی و سایر صنایع مانند صنعت نفت و گاز استفاده می شوند. علاوه بر ساخت لوله از این آلیاژها، انواع مختلفی از فولادهای آلیاژی نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای تولید محصولات مختلف مانند پیچ یا مهره استفاده کنید!
فولادهای آلیاژی در اندازه های مختلف وجود دارند، بنابراین بسته به نیاز شما، یکی با قطر 0 تا 50 میلی متر می خواهید! بسته به نوع ماده ای که می خواهید محصول شما ساخته شود، تعیین می کند که آیا لوله فولادی آلیاژی است یا خیر. در غیر این صورت، چیز دیگری به طور کامل مورد نیاز خواهد بود (مانند فولاد ضد زنگ).
قبل از خرید لوله های فولادی آلیاژی باید یک فروشنده خوب پیدا کنید و قیمت ها را مقایسه کنید.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا فروشنده شهرت خوبی در بازار دارد یا خیر. می‌توانید این کار را با بررسی نظرات آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی یا با پرسیدن از اطرافیان و دوستانتان انجام دهید که آیا قبلاً از خدمات آنها استفاده کرده‌اند یا خیر.
همچنین قبل از خرید لوله های فولادی آلیاژی از هر شرکتی باید قیمت ها را مقایسه کنید.
اگر به لوله های فولادی آلیاژی نیاز دارید، به دنبال فروشندگان خوب باشید و قیمت ها را مقایسه کنید تا بهترین معامله را پیدا کنید.
اگر به دنبال لوله های فولادی آلیاژی هستید، مهم است که بدانید چگونه بهترین معامله را پیدا کنید. شما باید قیمت ها را مقایسه کنید و یک فروشنده خوب پیدا کنید. ابتدا نیازهای خود را درک کنید و سپس به دنبال یک فروشنده خوب باشید و قیمت ها را مقایسه کنید.

نیازهای شما چیست؟

نوع لوله فولادی آلیاژی مورد نیاز خود را تعیین کنید. یک لوله استاندارد ممکن است برای نیازهای برخی افراد کافی باشد، اما اگر به چیزی بادوام تر یا قوی تر از آن نیاز دارید، وقت آن است که به سراغ گزینه های دیگری مانند ERW یا لوله های جوشی بروید.
اندازه یا قطر سیستم لوله کشی خود را بر اساس نوع محموله ای که از طریق آن منتقل می شود (خطوط لوله نفت/گاز) یا میزان فشار وارده بر هر بخش در حین استفاده (ظروف تحت فشار) تصمیم بگیرید. به عنوان مثال: اگر وزن زیادی از یک بخش در روز/هفته/ماه عبور نمی‌کند – مانند برخی از تصفیه‌خانه‌های آب که جریان زیادی از فیلترهایشان عبور نمی‌کند – در این صورت می‌توانند از قطرهای کوچک‌تر استفاده کنند. هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد زیرا در مقایسه با مواد بزرگتر مانند موارد استفاده شده توسط شرکت های صنعتی مانند ExxonMobil Chemical که هزاران هزار گالن در روز را از طریق سیستم های لوله ای به ارزش صدها مایل حمل می کند، مواد کمتر مورد نیاز برای هر پا وجود خواهد داشت.
قبل از خرید لوله های فولادی آلیاژی، نیازهای خود را بدانید و برای یافتن یک فروشنده خوب خرید کنید.

هنگامی که می دانید به چه نوع لوله هایی نیاز دارید و قیمت آنها چقدر است، وقت آن است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

لوله فولادی آلیاژی چیست؟

فولاد آلیاژی ماده ای است که با افزودن عناصر خاصی به مواد اولیه باقی مانده (فولاد کربنی) ساخته شده است. این ترکیب شامل دو یا چند عنصر به عنوان عناصر آلیاژی است که به منظور افزایش استحکام، مقاومت در برابر خوردگی اضافه می شوند. هر عنصر عملکرد خاصی دارد و ترکیب شیمیایی یکسانی ندارد.
لوله های فولادی آلیاژی لوله های فلزی هستند که از ترکیب عناصر مختلف با هم ساخته می شوند. این عناصر می توانند کربن، کروم، مولیبدن و نیکل باشند و یا می توانند آلیاژی از این عناصر باشند. فولاد آلیاژی عموماً از استحکام کششی بالاتری نسبت به فولاد کربنی برخوردار است و به اندازه آهن خالص یا چدن شکننده نیست.

لوله ها به اندازه سایر انواع لوله ها انعطاف پذیری ندارند زیرا لوله های فولادی آلیاژی تقریباً محتوای کربن ندارند. با این حال، فولاد آلیاژی نسبت به وزن خود در مقایسه با سایر مواد مورد استفاده در لوله کشی مانند مس یا آلومینیوم، استحکام بالایی دارد. این باعث می‌شود که آنها در شرایط فشار یا سرمای شدید کمتر دچار شکستگی شوند نسبت به سایر مواد لوله‌کشی که در شرایط مشابه در معرض خطر ترک خوردن هستند.
این ترکیب شامل دو یا چند عنصر به عنوان عناصر آلیاژی است که به منظور افزایش استحکام، مقاومت در برابر خوردگی اضافه می شوند.
آلیاژسازی با هدف دستیابی به یک هدف خاص و بهبود خواص فلز پایه انجام می شود. لازم به ذکر است که آلیاژسازی ماهیت اصلی آن را تغییر نمی دهد. تنها با قوی‌تر کردن و سخت‌تر کردن آن، خواص آن را افزایش می‌دهد.
هر عنصر عملکرد خاصی دارد و ترکیب شیمیایی یکسانی ندارد.

خرید لوله فولادی آلیاژی
عناصر آلیاژی برای عملکردهای خاص خود به مواد اصلی اضافه می شوند. به عنوان مثال، لوله فولادی آلیاژی از فولاد کربنی با عناصر اضافه شده مانند کروم یا نیکل ساخته شده است. هدف از افزودن این آلیاژها بهبود خواص مکانیکی ماده مورد نظر است. به عنوان مثال، فولادهای حاوی مقدار زیادی کروم به راحتی زنگ نمی زنند و بنابراین مقاومت در برابر خوردگی بهتری نسبت به فولاد کربنی ساده دارند.
عناصر آلیاژی موادی هستند که به فلز اضافه می‌شوند تا برخی ویژگی‌ها یا خواص را بدون تغییر ویژگی اصلی آن به عنوان یک فلز (مانند نقطه ذوب) افزایش دهند. آلیاژها معمولاً ترکیبات شیمیایی متفاوتی از فلزات خالص دارند و خواص فیزیکی متفاوتی از خود نشان می‌دهند (به عنوان مثال، سختی).
فولادهای آلیاژی با افزودن عناصر مختلف به مواد اولیه باقی مانده (فولاد کربنی) ایجاد می شوند. این عناصر آلیاژی به منظور افزایش استحکام، مقاومت در برابر خوردگی اضافه می شوند. عناصر آلیاژی در مقادیر کم برای ایجاد یک ترکیب منحصر به فرد اضافه می شوند.
لوله های فولادی آلیاژی در بسیاری از صنایع مانند ساختمان سازی، خودروسازی و صنعتی استفاده می شود. آنها در پروژه های بزرگ مقیاس برای انتقال آب و گاز در ساختمان ها، خانه ها و کارخانه ها استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند برای اهداف زهکشی یا حتی به عنوان وسیله ای برای دفع زباله های کارخانه ها بدون ایجاد آلودگی در رودخانه ها یا اقیانوس ها استفاده شوند.

چگونه لوله را اندازه گیری و برش دهیم؟

اندازه گیری و برش لوله ها می تواند کار دشواری باشد، به خصوص اگر قبلاً آن را انجام نداده باشید. به همین دلیل است که ما این راهنمای گام به گام را گردآوری کرده‌ایم تا مطمئن شویم اولین بار آن را درست انجام می‌دهید!
اولین کاری که باید انجام دهید این است که طول لوله مورد نیاز خود را با استفاده از نوار اندازه گیری ، اندازه گیری کنید. فراموش نکنید که اتصالات زانویی در دو طرف لوله را در نظر بگیرید.

 • با استفاده از یک خودکار یا مداد گریس، هر کدام که راحت‌تر دیده می‌شود، محل اتصال را مشخص کنید.
 • کل طول لوله مورد نیاز خود را اندازه گیری کنید و فراموش نکنید که اتصالات زانویی در دو طرف لوله را در نظر بگیرید.

اندازه گیری لوله یک فرآیند ساده است. اولین قدم اندازه گیری طول کل لوله مورد نیاز است و فراموش نکنید که اتصالات زانویی در دو طرف لوله را در نظر بگیرید.
بعد از اینکه کل طول خود را اندازه گرفتید، از خط کش یا وسیله اندازه گیری دیگری برای مشخص کردن محل مورد نظر برای برش استفاده کنید. پس از انجام این کار، ابزار برش خود را سفت کنید (تا لیز نخورد) و با یک عبور از آن، یک برش در امتداد این خط ایجاد کنید.
برای مشخص کردن محل اندازه‌گیری مفصل، از یک خودکار یا مداد چربی، هر کدام که راحت‌تر دیده می‌شود، استفاده کنید.
لوله ای را که محل اتصال را اندازه گیری کرده اید علامت بزنید.
سپس، از یک آچار قابل تنظیم استفاده کنید و مهره گیره قابل تنظیم کاتر لوله خود را باز کنید تا بتواند در اطراف لوله قرار بگیرد.
اطمینان حاصل کنید که با هر دو دست لوله را محکم بگیرید و سپس کاتر را تا حد امکان محکم روی آن بلغزانید و در حالی که به پایین فشار می دهید تا برش داده شود. این مرحله را مجبور نکنید در غیر این صورت ممکن است به لوله یا خودتان آسیب وارد کنید.
اطمینان حاصل کنید که کاتر خود را تا حد امکان به طور یکنواخت در اطراف لوله بچرخانید تا در طول برش صاف بماند و عجله نکنید.
برش لوله مهارتی است که نیاز به حوصله و توجه به جزئیات دارد. وقتی یک لوله را برش می دهید، تمام طول اتصال خود را تعیین می کنید، بنابراین اگر حتی یک سانتی متر از آن جدا شود، ممکن است با یک قطعه غیرقابل استفاده مواجه شوید.

 

نتیجه

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بفهمید از کجا لوله های فولادی آلیاژی بخرید. لوله های فولادی آلیاژی گزینه ای عالی برای بسیاری از مصارف هستند و به خصوص اگر لوله های قوی تر و بادوام تر می خواهید که به راحتی خورده نشوند بسیار مفید هستند. با این حال، مهم است که قبل از خرید هر چیزی تحقیقات خود را انجام دهید – به خصوص در مورد انتخاب تامین کننده مناسب. فروشندگان زیادی در آنجا وجود دارند که می توانند لوله های فولادی آلیاژی عالی را برای فروش با قیمت های رقابتی به شما عرضه کنند. با این حال، یافتن محصولی که تمام معیارهای ما را برآورده کند، همیشه آسان نیست، زیرا همه تامین کنندگان به طور دقیق استانداردهای صنعت را رعایت نمی کنند یا قیمت های منصفانه ای را برای محصولات خود ارائه نمی دهند. اما اگر جستجو برای معاملات خوب چیزی است که برای شما جذاب است، توصیه می کنیم از وب سایت استیل کریمی دیدن کنید!

 

انواع اتصالات لوله

اتصالات لوله

آشنایی با انواع اتصالات لوله

اتصالات لوله در سیستم های لوله برای اتصال بخش های مستقیم لوله یا انطباق با اندازه ها یا اشکال مختلف و برای اهداف دیگری مانند تنظیم (یا اندازه گیری) جریان سیال استفاده می شود. این اتصالات در لوله کشی برای دستکاری انتقال آب، گاز یا زباله های مایع در محیط های خانگی یا تجاری، استفاده می شود.

اتصالات جوشی به وسیله جوش لب به لب (Buttweld)

اتصالات جوشی به وسیله جوش لب به لب یا بات ولد Buttweld با فرآیند شکل دهی گرم ساخته می شود که شامل خم شدن و شکل دادن به شکل می باشد. ماده اولیه اتصالات جوش لب به لب لوله ای است که به طول برش داده می شود، حرارت داده می شود و با استفاده از رنگ ها به اشکال خاصی در می آید. عملیات حرارتی نیز برای حذف تنش های پسماند و به دست آوردن خواص مکانیکی مطلوب انجام می شود.

اتصالات لب به لب چیست ؟

اتصالات لب به لب یک اتصالات لوله قابل جوش است که امکان تغییر جهت جریان، انشعاب، کاهش اندازه لوله یا اتصال تجهیزات کمکی را فراهم می کند.
به صورت آرنج، سه راهی، کلاهک، کاهنده و خروجی در دسترس هستند. این اتصالات لوله رایج ترین نوع اتصالات لوله جوشی هستند و بر اساس اندازه اسمی لوله و زمان بندی لوله مشخص می شوند.
این اتصالات لوله جوش لب به لب پس از آن معلوم می شود که قطعه ای از چارچوبی برای انتقال مایعات (نفت، گاز، بخار، مواد شیمیایی، …) به روشی سرپوشیده و ماهرانه، در جداسازی های کوتاه یا طولانی است.
اتصالات لوله جوش لب به لب یا بات ولد Buttweld با در نظر گرفتن استانداردهای بازار تولید می شود.
انواع مختلفی از اتصالات لوله جوش لب به لب را می توان بند دار یا اتصال جوش داد. دارای انواع مختلفی از اتصالات مانند اتصالات لوله لب به لب، سه راهی سر لبه دار، کاهنده سر لبه دار، کلاهک و خروجی سر لبه دار است.

مشاهده لیست قیمت اتصالات استیل

مزایای اتصالات لوله جوش لب به لب

1. اتصال جوش داده شده اتصال قوی تری را ارائه می دهد.
2. ساختار فلزی پیوسته به استحکام سیستم لوله کشی می افزاید.
3. اتصالات لبه دار با برنامه لوله های منطبق جریان بدون درز را در داخل لوله ارائه می دهند.
4. مقرون به صرفه در مقایسه با همتایان رزوه ای یا سوکت.
5. اتصالات لوله لبه دار معمولاً در فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلیاژ نیکل، آلومینیوم و مواد با عملکرد بالا در دسترس هستند. اتصالات لوله فولادی کربنی جوش لب به لب با بازده بالا در دسترس هستند.

اتصالات جوش سوکت

جوش سوکت جزییات اتصال لوله است که در آن یک لوله در قسمت فرورفته یک شیر، اتصالات یا فلنج وارد می شود. اتصالات جوش سوکت عمدتاً برای قطر لوله های کوچک استفاده می شود.
مقاومت در برابر ضعف به دلیل استفاده از جوش های فیله و هندسه اتصال ناگهانی کمتر از مقاومت در توسعه جوش لب به لب است، با این حال، هنوز هم نسبت به اکثر تکنیک های اتصال مکانیکی برتر است.
انواع مختلفی از اتصالات را می توان با بند یا اتصالات جوش داد. دارای انواع اتصالات مانند اتصالات لوله جوش سوکت، سه راهی جوش سوکت، کاهنده جوش سوکت، درپوش انتهای جوش سوکت، اتصال جوش سوکت، کوپلینگ جوش سوکت، متقاطع جوش و خروجی جوش سوکت.

برای خرید و یا سفارش ساخت انواع اتصالات لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب اتصالات جوش سوکت

مزایا

 1. لوله برای آماده سازی جوش نیازی به تراشیده شدن ندارد.
 2. برای تراز کردن نیازی به جوشکاری موقت نیست زیرا در اصل اتصالات تراز مناسب را تضمین می کند.
 3. فلز جوش نمی تواند به سوراخ لوله نفوذ کند.
 4. می توان آنها را به جای اتصالات رزوه ای استفاده کرد، بنابراین خطر نشتی بسیار کمتر است.
 5. رادیوگرافی روی جوش فیله عملی نیست. بنابراین اتصالات صحیح و جوشکاری بسیار مهم است.
 6. هزینه های ساخت و ساز کمتر از اتصالات جوش لب به لب به دلیل عدم وجود الزامات دقیق تناسب و حذف ماشینکاری ویژه برای آماده سازی انتهای جوش لب به لب است.

معایب

 1. جوشکار باید از شکاف انبساط 1/16 اینچی بین لوله و شانه سوکت اطمینان حاصل کند.
 2. جوشکاری سوکت برای فشار هیدرواستاتیک فوق العاده بالا (UHP) در کاربرد صنایع غذایی غیرقابل قبول است زیرا اجازه نفوذ کامل را نمی دهند و همپوشانی ها و شکاف هایی ایجاد می کنند که تمیز کردن آنها بسیار دشوار است و نشت مجازی ایجاد می کند.
 3. در مونتاژ اتصال قبل از جوشکاری، لوله یا لوله باید تا حداکثر عمق وارد سوکت شود و سپس تقریباً 1/16 اینچ (1.6 میلی متر) از تماس بین انتهای لوله و لوله خارج شود.
 4. شکاف انبساط و شکاف‌های داخلی باقی‌مانده در سیستم‌های جوش داده شده باعث افزایش خوردگی می‌شود و آنها را برای کاربردهای خورنده یا رادیواکتیو که در آن تجمع جامدات در اتصالات ممکن است باعث مشکلات عملیاتی یا نگهداری شود، مناسب‌تر نمی‌شوند. به طور کلی نیاز به جوش لب به لب در همه اندازه های لوله با نفوذ کامل جوش به داخل لوله است.

آشنایی با اتصالات رزوه ای

اتصالات رزوه ای احتمالاً قدیمی ترین روش اتصال سیستم های لوله کشی است. مانند اتصالات Socket Weld، اتصالات رزوه ای عمدتاً برای قطر لوله های کوچک استفاده می شود. معمولا برای لوله هایی که قطر اسمی آنها NPS 2 یا کوچکتر است.
لوله کشی رزوه ای معمولا در کاربردهای کم هزینه و غیر بحرانی مانند آب خانگی، حفاظت در برابر آتش و سیستم های آب خنک کننده صنعتی استفاده می شود.
اتصالات رزوه ای معمولاً از چدن خاکستری یا چکش خوار، برنج ریخته گری یا برنز، یا آلیاژ آهنگری و فولاد کربنی ساخته می شوند.
انواع مختلفی از اتصالات را می توان با بند یا اتصالات جوش داد. دارای انواع اتصالات مانند اتصالات لوله رزوه ای، سه راهی رزوه ای، کاهنده رزوه ای، درپوش انتهایی رزوه ای، اتصال رزوه ای، کوپلینگ رزوه ای، ضربدر رزوه ای و خروجی رزوه ای.

مزایا و معایب اتصالات رزوه ای

مزایا

1. بهره وری نصب نسبتاً بالا است و نیازهای مهارت نصب تخصصی گسترده نیست.
2. یکپارچگی نشتی برای تاسیسات کم فشار و دمای پایین که در آن لرزش مواجه نمی شود خوب است.

معایب

1. تغییرات سریع دما ممکن است به نشت ناشی از انبساط حرارتی متفاوت بین لوله و اتصالات منجر شود.
2. لرزش می تواند منجر به شکست خستگی اتصالات لوله پیچ شده به دلیل اثرات تشدید تنش بالا ناشی از بریدگی های تیز در پایه رزوه ها شود.
3. در سیستم های لوله کشی خطرناک در صورت امکان باید از اتصالات رزوه ای اجتناب شود. آسیب پذیری آنها در برابر آسیب خستگی قابل توجه است، به ویژه در جایی که رزوه های در معرض خوردگی قرار دارند.

نتیجه

در این مطلب از سایت استیل کریمی سعی کردیم اطلاعات دقیقی در مورد لوله و اتصالات لوله توضیح دهیم .

اتصالات فولادی فورج یا اتصالات ریخته‌گری ؟

اتصالات فولادی فورج

آیا اتصالات فولادی فورج از اتصالات ریخته‌گری مطلوب‌ تر است؟

اتصالات فولادی آهنگری و ریخته‌گری به دلیل نیاز هر دو مورد به حرارت دهی تا شکل‌پذیری فولاد، شباهت زیادی به هم دارند. از طریق آهنگری یا ریخته‌گری فولاد، محصولات فولادی ساخته می‌شوند. تمامی فلنج های ارائه‌شده توسط ما از طریق آهنگری ساخته می‌شوند.

در فرآیند ریخته‌گری فولاد آن‌قدر فلز حرارت داده می‌شود تا به مایع تبدیل شود سپس با ریختن آن درون قالب، به شکل موردنظر درمی‌آید. اعمال نیروهای مکانیکی بر روی بلوک‌های فولادی جامد گرم شده آهنگری فولاد نامیده می‌شود و درنتیجه محصولات به شکل موردنظر تبدیل می‌شود.

اتصالات فولادی فورج به چه معناست؟

فولاد حرارت داده‌شده برای تبدیل به شکلی خاص و سپس چکش‌کاری آن درنهایت منجر به قطعات آهنگری می‌شود. پس از تراز مجدد دانه‌های فلزی محصول جدیدی ساخته می‌شود که از فلز پایه همتا قوی‌تر، سخت‌تر و مقاوم‌تر است. استحکام کششی قطعات فورج‌شده نسبت به قطعات مشابه ساخته‌شده از فولاد ریخته‌گری، حدود 26 درصد بیشتر است.

گروه مهندسی صنایع و ساخت مطالعاتی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که قطعات آهنگری پاسخ بهتری به عملیات حرارتی می‌دهند، لذا توانایی تحمل نیروی مکانیکی بیشتر و ضربات اساسی‌تر را دارند و درنتیجه تأثیر بهتری در مقابله با بارها و تنش‌های زیاد دارند. آهنگری موجب محدودیت تشکیل حفره‌های گاز و حفره‌های موجود بر روی قطعات می‌شود.

معنی اجزای ریختگی

پس از گرمایش بسیار زیاد فولاد تا زمانی که تبدیل به مایع شود، قطعات ریخته‌گری تولید می‌شوند. سپس فولاد مایع در قالب‌هایی ریخته می‌شود. قسمت قطعات ریخته‌گری نسبت به قطعات آهنگری کمتر است اما رواج کمتری در بازار دارند. معمولاً در کاربردهایی غیر از استاندارد ASME، از این قطعات در تولید انبوه استفاده می‌شود.

در بخش‌هایی با حفره‌های داخلی، ریخته‌گری کاربرد دارد. به‌علاوه، استفاده از آلیاژ یکی دیگر از فواید ریخته‌گری است. این آلیاژها شامل مقدار بسیاری از نیکل است که به‌راحتی قابل ساخت و جعل نیست. تولید مداوم قطعات زیاد نیز یکی دیگر از مزایای ریخته‌گری است. با توجه به‌اندازه تجهیزات، قطعات آهنگری محدود می‌شوند. ریخته‌گری سرمایه‌گذاری و ریخته‌گری شن و ماسه دو نوع معمولی از ریخته‌گری مورداستفاده هستند.

برای خرید و یا سفارش ساخت فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

فولاد مایع در ریخته‌گری شن و ماسه، درون قالب تولیدشده از خاک رس یا ماسه فشرده‌شده ریخته می‌شود. از این روش به‌طورمعمول برای ساخت قطعات بزرگ‌تر استفاده می‌شود. تزریق فولاد مایع به پوشش سرامیکی یا رنگ فلزی درون ریخته‌گری سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و معمولاً برای تولید قطعات کوچک و ظریف‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ریخته‌گری در مقابل آهنگری فولاد

هر دو فرایند در پایان کار نیازمند اعمال دماهای بالا، بر روی مواد خام فولادی و انجام ماشین‌کاری از طریق سیستم‌های CNC هستند، لذا موجب تسهیل دستیابی به محصول نهایی می‌شود. ممکن است محصول نهایی تحت فرایندهای پرداخت نظیر پوشش پودری، رنگ‌آمیزی، سایش، محافظت و انواع پوشش‌هایی مانند روکش روی قرار گیرد.

همچنین ممکن است این محصولات قبل از ارسال نهایی تحت لحیم‌کاری، جوشکاری و مونتاژ قرار گیرند. محصولات حاصل از فرآیندهای آهنگری و ریخته‌گری ازنظر تخلخل سطح، ساختار دانه، استحکام کششی و مقاومت در برابر خوردگی خواص متفاوت و متعددی دارند.

فواید استفاده از ریخته‌گری و آهنگری

تفاوت میان استفاده از ریخته‌گری یا آهنگری برای تولید محصولات فولادی در زیر شرح داده‌شده است:

فواید ریخته‌گری

ایجاد اجزای بسیار پیچیده و بزرگ که فرایند آهنگری قادر به دستیابی به آن نیست، مزیت برجسته و چشم‌گیر ریخته‌گری است. در این فرایند قطعات در طول‌ها و وزن‌های مختلف چندین تن تولید می‌شوند. اگر نیاز دارید محصول نهایی شما چند تن باشد، ریخته‌گری انتخاب مطلوبی است. ریخته‌گری در موارد زیر مورداستفاده قرار می‌گیرد:

 • نیاز به افزودن آلیاژهای سفارشی به قطعات
 • پیچیدگی کار
 • بسیار بزرگ بودن قطعه

فواید آهنگری

در صورت نیاز به جعل قطعه نهایی، آهنگری نیاز است. قطعه مذکور دارای سازگاری بیشتر در ساخت، استحکام مناسب‌تر، سفتی ساختار دانه و طول عمر بیشتر است. در صورت تماس با مهندسان، در رابطه با مناسب بودن آهنگری در پروژه، شما را راهنمایی می‌کنند.

نتیجه‌گیری

استفاده از فرایند مناسب مبتنی بر نوع پروژه شما است. شما باید بدانید که در هر بخش چه‌کاری موردنیاز است. درصورتی‌که به دنبال کسب قدرت هستید، بهترین گزینه برای شما فورج است. اما اگر دنبال دست‌یابی به آلیاژ خاص و جزئیات آن هستید، ریخته‌گری گزینه مناسبی است.

در صورت نیاز به کمک برای انتخاب میان اتصالات فولادی فورج‌شده یا اتصالات ریخته‌گری، با استیل کریمی تماس حاصل فرمایید!

فلنج مورد استفاده در صنعت نفت و گاز

فلنج مورد استفاده در صنعت نفت و گاز

فلنج های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز

یک کانال حیاتی برای انتقال بخار و سیالات همراه با گاز از پالایشگاه‌ها به کارخانه‌ها یا در سراسر قاره‌ها، اتصال از طریق لوله است. یکی از اجزای کارآمد درروش اتصال لوله‌ها به همراه آهنگری اتصالات در یک سیستم لوله‌کشی، فلنج ها هستند.

فلنج ها به کارگران اجازه دسترسی به نقاط بازرسی و تسهیل اصلاح و تمیزکاری سیستم را می‌دهند. در تولید فلنج های مختلف تحت عنوان بخشی از بخشی از سیستم‌های لوله‌کشی در صنعت گاز و نفت، میزان مختلفی از آلیاژ موردنیاز و مفید است. لذا علاوه بر دوام بالای فلنج ها، لازم است نصب و نگهداری آن نیز راحت باشد. تعدادی از فلنج های معمولی مورداستفاده در صنعت نفت و گاز در پایین شرح داده‌شده است:

فلنج گلودار

این فلنج، در محیط‌های پرفشار مورداستفاده قرار می‌گیرد و تشخیص این نوع فلنج ها به دلیل وجود توپی اریب کار راحتی است. به‌علاوه، این فلنج ها از طریق جوش دادن لوله به گردن فلنج به یک سیستم لوله‌کشی متصل می‌شوند.

لذا استفاده از گریدهای فولاد ضدزنگ به دلیل خواص جوش‌پذیری، ماده مناسبی برای ساخت این نوع فلنج ها هستند. انواع فلنج گلو دار علاوه بر کاهش غلظت تنش از پایه‌ها، موجب انتقال تنش از فلنج به لوله نیز می‌شود.

فلنج اسلیپون

این نوع فلنج ها در فرآیندهای کم‌فشار و دمای پایین مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نوع فلنج ها در مقایسه با فلنج های گلو دار صرفه اقتصادی بهتری دارند، لذا موردعلاقه مهندسان صنعت گاز و نفت قرار گرفتند. فلنج اسلیپون با لغزش روی لوله، هم از بیرون و هم در داخل جوش داده می‌شود تا موجب افزایش استحکام و جلوگیری از نشتی شود.

فلنج چرخان

این فلنج نوعی اتصال دوقسمتی است که در فرآیندها دارای محدودیت فضا و برچیدن مکرر الزامات اولیه مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این نوع اتصال، با جوش دادن اتصال لبه به لوله، از فلنج شل پشتی جهت لغزش روی لوله یا انتخاب آن استفاده می‌شود. در سیستم‌های لوله‌کشی به دلیل عدم تماس فلنج پشتی با محصول، مقاومت در برابر خوردگی متوسط و همچنین مواد ارزان‌قیمت با سختی بالا همچون فولاد کربنی، از این نوع فلنج استفاده می‌شود. همچنین لازم است انتهای آن از مواد بسیار مقاوم تشکیل‌شده باشد تا در برابر خوردگی با خواص مکانیکی عملکرد مناسبی داشته باشد.

برای خرید و یا سفارش ساخت فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

فلنج دنده ای

در مواقعی که نیاز است مشکل هرچه سریع‌تر رفع شود، استفاده از فلنج دنده ای پیشنهاد می‌شود. این نوع فلنج ها تحت عنوان فلنج های پیچ‌دار، با استفاده از نوعی سوراخ‌های رزوه‌ای تولید می‌شود که در اتصالات سریع و ساده مفید است. معمولاً به دلیل وجود رزوه‌هایی که از قبل به لوله متصل می‌شوند، استفاده از این نوع فلنج ها نیازی به عملیات جوشکاری ندارد. معمولاً از این نوع فلنج ها در لوله‌های مورداستفاده در سیستم‌ها برای انتقال آب یا هوا استفاده می‌شود. بهتر است از این نوع فلنج ها در محیط‌هایی با دما و فشار کم استفاده شود.

فلنج کور

تولید این نوع فلنج ها در مرکز و بدون هیچ‌گونه سوراخی انجام می‌شود. هدف اصلی استفاده از فلنج کور استیل، خالی کردن انتهای شیرها یا سیستم‌های لوله‌کشی یا حتی دهانه مخازن تحت‌فشار است. برای جداسازی یک سیستم لوله‌کشی در صنعت گاز و نفت می‌توان از این نوع فلنج ها به همراه هر نوع فلنج دیگری استفاده کرد. به‌علاوه اگر از این نوع فلنج ها برای پایان دادن به جریان یک کشتی یا سیستم لوله‌کشی استفاده شود، قادر به ساخت یک منهول عالی هستند.

فلنج ساکت ولد

استفاده از این نوع فلنج در دماهای پایین و فشار کم توصیه‌شده است. این نوع فلنج همچون فلنج لغزنده دارای استحکام ساکن است. اتصال این نوع فلنج با لوله، با کمک جوش پرکننده قسمت بیرونی فلنج ایجاد می‌شود. این نوع فلنج ها برای استفاده در فرایندهایی که لازم است لوله‌کشی در آن‌ها با یک سوراخ کوچک انجام گیرد، طراحی‌شده‌اند. هرچند به خاطر مسئله خوردگی، لازم است از استفاده از این نوع فلنج در برخی فرایندها ممانعت به عمل آید. اگر هنوز چگونگی انتخاب فلنج مناسب در زمینه صنعت نفت و گاز مطمئن نیستید، در قسمت نظرات ما را مطلع کنید یا با ما تماس حاصل فرمایید!

انتخاب فلنج مناسب شامل چه موارد است ؟

فلنج مناسب

نکات شناسایی فلنج مناسب کار شما چه چیزهایی می‌باشند؟

انتخاب فلنج مناسب، نکته حائز اهمیتی است. در صورت کار با فلنج، باید آن را کاملاً در میان اتصالات لوله قرار دهید. در صورت ارتکاب کوچک‌ترین خطا، ممکن است تأثیر مخرب بر روی برنامه گذاشته شود و هزینه زیادی در برداشته باشد. جهت استفاده بهینه از فلنج، می‌توانید مؤلفه‌های انتخاب فلنج مناسب را بررسی کنید.

اندازه فلنج

اندازه فلنج استیل مبتنی بر چندین متغیر است، ازجمله: سطح تحمل فشار، استانداردهای مورداستفاده و اندازه‌گیری فلنج سمت راست، قطر داخلی، قطر خارجی، تعداد سوراخ‌های پیچ، قطر سوراخ‌های پیچ و دایره پیچ. فلنج ها در اندازه‌های مختلف از 48 اینچ تا 1/2 اینچ در دسترس هستند.

انواع فلنج

تشخیص نوع فلنج از روی شکل ظاهری آن، کار آسانی است. نوع فلنج از روی یک جوش سوکت، لحیم‌کاری، مفصل، سوراخ رزوه‌ای یا صفحه صاف مشخص می‌شود. ابتدا می‌توانید کار خود را با یک صفحه صاف کاملاً برآمده یا صفحه صاف باکمی برآمدگی شروع کنید. همان‌گونه که قبلاً بیان شد انواع فلنج ها با میزان کربن و فولاد متغیر موجود است.

ضخامت فلنج

میزان کنترل فشار یکی از عوامل مؤثر در انتخاب فلنج است. همچنین ضخامت فلنج نیز نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند، چراکه فلنج های ضخیم‌تر پایداری بیشتری در مقابل فشارهای بالاتر دارند.

سوراخ‌های پیچ و مهره

این بخش با استفاده از سطح تحمل فشار و اندازه فلنج مشخص می‌شود. سه متغیر موردنیاز جهت بررسی، اندازه واقعی، قطر دایره گام و تعداد سوراخ‌های پیچ روی فلنج‌ها هستند. هرچه پیچ‌مهره محکم‌تر و سنگین‌تر باشد، فلنج می‌تواند فشار بیشتری را تحمل کند. لازم است الگو مطابق با موردی که فلنج روی آن پیچ می‌شود، باشد.

استانداردهای فلنج

برخی معیارها انتخاب فلنج مناسب را دشوار می‌کند. گاهی فلنج مطلوب را بر اساس استانداردها و کاربرد سایر اجزایی که فلنج ها به آن‌ها متصل می‌شوند، انتخاب می‌کنید. JIS (استاندارد بین‌المللی ژاپن)، DIN (مؤسسه آلمانی / اروپایی) و ANSI (موسسه استاندارد ملی آمریکا) سه استاندارد اصلی مورداستفاده در انتخاب فلنج هستند.

سطح فشار

سطح فشار، حداکثر میزان تحمل فشار فلنج است که محصول می‌تواند آن را تحمل کند و با آرامش تحت آن به کار خود بپردازد و آن را پشتیبانی کند. جهت هر استاندارد، گروه‌های فشار متعددی موجود است و از تحمل فشار بالا تا تحمل فشار پایین در حال تغییر است. میزان فشار قابل‌تحمل اجزای فرایند باید با فشار قابل‌تحمل شیرها و لوله‌های متصل به سیستم برابر باشد. میزان فشار قابل‌تحمل فلنج های کربنی و فولادی از 2500، 900، 600، 400، 300، 150 و … در حال تغییر است.

مواد اولیه فلنج

انتخاب مواد مناسب برای تهیه فلنج امر مهمی است. لازم است شما بدانید که در فرایند لوله‌کشی با چه عناصری در ارتباط هستید. مس نیکل، فولاد کربن، فولاد ضدزنگ و فولاد ازجمله مواد متداول تولید فلنج هستند. مواد نگه‌دارنده این فلنج ها مانند فلنج های استیل 317 ضدزنگ، پیچ فلنج، اتصال حلقه و واشر می‌باشد.

سایر مؤلفه‌های مؤثر در انتخاب فلنج

تلورانس‌ها، ابعاد فلنج، درجه حرارت و فشار و مواد لوله ازجمله مؤلفه‌های دیگر در انتخاب فلنج مناسب هستند. ارائه اطلاعات در مورد تحمل گرما و فشار از طریق رتبه‌بندی ANSI ارائه می‌شود. یکی از مواردی که لازم است حتماً در نظر گرفته شود، نوع اتصالات است. ماده انتخابی باید برای جوشکاری مناسب باشد. جوش‌پذیری برای سبک‌های غیر جوشی مانند اتصالات لبه یا فلنج های رزوه‌ای عامل اصلی نیست و لازم است سایر الزامات در اولویت قرار گیرند.

نتیجه‌گیری

استانداردهای متعددی برای انتخاب فلنج مطلوب با توجه به کاربرد موردنظر شما، وجود دارد. شما با در نظر گرفتن مواد اولیه متصل به فلنج، می‌توانید از درجه تحمل فشار و دمای موارد انتخابی اطمینان حاصل کنید. ما در تگزاس فلنج، به ارائه انواع فلنج ها را برای سیستم‌های مختلف می‌پردازیم. متخصصان ما کمک شایانی در امر شناسایی فلنج مطلوب برای تجهیزات شما می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با ما تماس حاصل فرمایید!

برای خرید و یا سفارش ساخت فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

انتخاب فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی

فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی

مولفه‌های مهم هنگام انتخاب فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی

در سیستم لوله‌کشی گاز و روغن، فلنج ها نقش بسیار مهمی دارند و اتصال‌دهنده شیرها با سایر تجهیزات هستند. دومین مکانیزم اتصال متداول پس از جوشکاری، فلنج های لوله‌ای هستند. همچنین موجب بروز انعطاف‌پذیری بیشتر جهت تسهیل جداسازی و مونتاژ سیستم‌های لوله‌ ای می‌شود و در طول بازرسی، تعمیرات و تمیز کردن خطوط لوله گاز طبیعی و نفت دسترسی راحت‌تری ایجاد می‌کنند.

چند مولفه اساسی هنگام انتخاب فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی که نباید از خاطر برد:

انواع فلنج

در مصارف صنعتی انواع مختلف فلنج مورداستفاده قرار می‌گیرد. لازم است فلنج ایده آلی انتخاب شود تا مطابقت بالایی با سیستم لوله‌کشی شما داشته باشد. متداول‌ترین فلنج های که در صنعت پتروشیمی مورداستفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 1. فلنج اسلیپون
 2. فلنج گلو دار
 3. فلنج ساکت ولد
 4. فلنج کور
 5. فلنج لپ جوینت
 6. فلنج دنده ای

سایر فلنج های ویژه مورد استفاده در صنعت نفت و گاز، عبارت‌اند از:

 • فلنج کربن فولادی
 • فلنج کاهنده
 • فلنج انبساطی
 • فلنج روزنه‌ای
 • فلنج لانگ

نوع و طراحی صفحه فلنج ممکن است بر عملکرد نهایی سیستم لوله‌کشی مؤثر باشد.

برای خرید و یا سفارش ساخت فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی همین امروز با شرکت استیل کریمی تماس حاصل فرمایید.

مواد اولیه فلنج

یکی از انواع رایج موجود در بازار، لوله‌های فولادی کربن فورج هستند. به‌علاوه، فلنج های ساخته‌شده از برنز، چدن، آلومینیوم و فولاد ضدزنگ نیز یافت می‌شود. همچنین فلنج هایی از جنس فلزات ویژه‌ای نظیر مونل، اینکونل و کروم-مولی نیز به چشم می‌خورد.

سیستم لوله‌کشی و کاربرد صنعتی در انتخاب نوع موارد اولیه مورداستفاده مؤثر است. یکی از موارد مورد توجه در انتخاب مواد، عمر طولانی‌ مدت و دوام و قدرت کافی است. هرچند جنس فلنج ها و لوله‌ها معمولاً مشترک است.

اندازه فلنج

برای مطلوب بودن فلنج، لازم است به بررسی ابعاد و اندازه آن بپردازید. جهت اطمینان از اندازه مطلوب، لازم است به موضوع چگونگی اتصال فلنج با لوله‌ها و واشرها علاقه داشته باشید. چند مؤلفه استاندارد در پایین ذکرشده است:

 1. اندازه لوله
 2. ضخامت
 3. قطر دایره پیچ
 4. قطر داخلی
 5. اندازه سوراخ
 6. قطر بیرونی

طبقه‌ بندی‌ های فلنج

دسته‌ بندی مختلف فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی توسط استانداردهای ASTM یا ASME مشخص می‌شود. ویژگی‌های انواع فلنج ها در عملکرد آن در طیف‌های متخلف صنعتی تأثیرگذار است. لوله‌های فولادی در سبک‌ها و طبقات مختلف فشار وجود دارند. این فلنج های فلزی در رتبه 150 تا 2500 طبقه‌بندی‌شده‌اند. بعضی از طبقه‌ بندی‌های استاندارد مورداستفاده در صنایع پتروشیمی عبارت‌اند از:

 • 2500
 • 1500
 • 900
 • 600
 • 300
 • 150

با توجه به میزان تحمل دما و فشار، اندازه فلنج، طراحی یا مواد مورد استفاده، فلنج ها در دسته‌بندی‌ های مختلف قرار می‌گیرند. با افزایش دما امکان کاهش درجه‌بندی فشار وجود خواهد داشت.

ضخامت فلنج

تعیین فشار قابل‌ تحمل با توجه به ضخامت فلنج تسهیل می‌شود. هرچه فلنج ضخیم‌ تر باشد، میزان مقاومت آن در برابر فشارهای بالاتر بیشتر است.

سوراخ‌های پیچ و مهره فلنج

این سوراخ‌ها موجب تسهیل اندازه‌گیری میزان فشار قابل‌ تحمل فلنج می‌شود. سه عاملی که لازم است موردتوجه قرار گیرند، عبارت‌ اند از: تعداد سوراخ‌ های پیچ، قطر دایره گام و اندازه واقعی سوراخ پیچ روی فلنج‌ ها.

سطح فشار فلنج

این مورد موجب درک سطح فشار حاشیه‌ای و درنتیجه پایداری و کار ایمن فلنج می‌شود. هر استاندارد دارای سطوح مختلفی از فشار ازجمله تحمل فشار بالا تا تحمل فشار پایین است. لازم است که سطح فشار محصولات متصل به فلنج، با شیرها و لوله‌های مورداستفاده در فرایند یکسان باشد.

نتیجه‌گیری

عوامل بی‌شماری جهت انتخاب فلنج سیستم لوله‌کشی صنعتی وجود دارد که لازم است در نظر گرفته شود. هرچند موارد ذکرشده در بالا، حیاتی و خاص هستند و نباید نادیده گرفته شوند. امید است با گردآوری راهنمای حاضر، در انتخاب فلنج مطلوب به شما یاری رسانده باشیم.

درجات مختلف فلنج استیل کربن و فلنج فولاد کربن

فلنج استیل کربن

تعریف درجات مختلف فلنج­ فولاد کربن

فلنج فولاد کربن و اتصالات انتهایی فلنج از فولاد کربن ساخته شده است. استانداردهای رایج عبارتند از ASTM A694، ASTM A105N(SA105N)، MSS SP-44، DIN 2533. هنگام همراهی شما درجه­ بندی فشار از کلاس 150 تا 2500 است.

وزن محتوای کربنی فولاد کربن تا 2.1% است. AISI آن را به صورت زیر تعریف می­کند:
 • همانند Va، Ti، Ni، Mo، Cr و غیره هیچ­گونه عنصر آلیاژی (حداقل محتوا) مورد نیاز نیست.
 • حداقل مس تعیین شده نباید بالای 0.04 درصد باشد.
 • حداکثر مقدار منگنز (Mn) 1.65٪ و حداکثر مقدار si، 0.06% است.

با افزایش محتوای عنصر کربن، فولاد بعد از عملیات حرارتی محکم­تر پیچیده ­تر می­شود. در مقابل شکل ­­پذیرتر می­شود. هنگامی که هیچ گونه عملیات‌ حرارتی انجام نمی­شود، کربن بالاتر جوش­ پذیری را کاهش می‌دهد.

فولاد کربن هنگامی که به اندازه فولاد ضد زنگ مفید نباشد ممکن است شامل فولاد آلیاژ باشد.

درجات مختلف فلنج فولاد کربن

مولفه اصلی ساخت فلنج­ های فولاد کربن، فولاد کربن و آهن است. فلنج­ های فولاد کربن مصنوعی به اتصال پمپ­ ها، شیرآلات یا سایر تجهیزات کمک می­کند- درجه فولاد بر اساس مواد و محتوای کربنی آن تغییر می­کند.

درجات مختلف فلنج­ های فولاد کربن عبارتند از: ASTM A350، ASTM A516، ASTM A694، ASTM A182 و ASTM A105. وزن کربن موجود در فلنج ­های فولاد کربن 1% تا 2% است. افزایش محتوای کربنی در عنصر، فولاد را سخت­ تر و محکم­تر می­کند. هم­چنین باعث می‌شود اشیا شکل­ پذیرتر شوند. کربن بیش­تر در صورتی که با حرارت بالا در نظر گرفته نشود جوش­ پذیری را کاهش داده می­دهد.

فلنج­ های A105 فولاد کربن

فلنج­ های A105 فولاد کربن، مولفه ­های لوله­ کشی فولاد مصنوعی هستند که‌ برای فلنج ­ها، اتصالات و شیرآلات در سیستم‌های فشار  و دماهای بالا مفید است. شما می‌توانید روی فلنج ­های فولاد کربن بین 0 درجه تا 550 درجه کار کنید.

این امر برای مهندسی دریا و فرآیندهای هیدروکربن مناسب است. این در تجهیزات واحد صنعتی گاز، نفت و انرژی هسته ­ای، تولید شیرآلات، کارخانه پتروشیمی، کارخانه تولید پمپ و سایر مکان­ ها مفید است.

فلنج ­های دمای پایین A350 LF2  فولاد کربن

فلنج­ های A350 LF2  فولاد کربن از فلنج ­های کربن نورد حلقه ­ای، اتصالات آهنگری شده، استیل آلیاژ کم که آهنگری شده و شیرآلات در دماهای کم ساخته شده است. این فلنج­ ها با مقاومت فشار گسترده، استحکام و دوام همراه هستند.

این نوع فلنج استیل کربن هنگامی که آهنگری شده و سخت است قابلیت ماشین کاری را ارائه می‌دهد. آن، استحکام متوسط را ارائه می­دهد.عمدتا به دلیل سختی بالایش تقاضای بالایی نیز دارد.

فلنج استیل کربن با آلیاژ کم A182

درجه استیل کربن برای فلنج ­های لوله استیل ضد زنگ، شیرآلات و سایر خدمات با دمای بالا مفید است.نوع استیل با کاربردهای با خوردگی کم طابقت دارد. این فلنج­ ها خیلی سریع دچار فرسودگی نمی­شوند. این فلنج­ ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می­گیرند و عمدتادر صنایع نفت، کاغذ و صنایع شیمیایی به کار می­روند.

ویژگی­ های این نوع فلنج بسیار مناسب است به همین دلیل برای یک دوره طولانی مدت باقی مانده است. آن بعد از نصب نیازی به تعمیر ندارد. اگر این محصول را از مکان درستی بخرید به شما در تضمین دوام آن کمک می‌کند.

فلنج استیل کربن A694

مواد فلنج استیل بیش­ترین وابستگی را به تنش کربن دارند. آن برای انتقال با فشار بالای نفت و گاز از طریق لوله کشی مناسب است. محصولاتی که با این نوع استیل ساخته می‌شوند در خدمات پر بازده قابل استفاده هستند.

تولید کنندگان این‌ استیل  باید استیلی بسازند که بتواند سرما و دماهای بالا را تحمل کند. محتوای بالای کربن با عملیات حرارتی، شکل­ پذیری آن را کم­تر می‌کند. در صورت نبود عملیات حرارتی ممکن است تواناییش را در جوشکاری از دست دهد.

فلنج استیل کربن آهنگری شده

روش ­های مختلفی برای تولید فلنج ­ها وجود دارد. معروف‌ترین آن به روش آهنگری و ریخته‌گری آن است. فلنج ­ها دستگاه‌هایی شبیه به بشقاب هستند که می­توان آن­ها را در انتهای لوله اضافه کرد؛ یک شیر به همراه اتصالات می­توانند سیستم لوله­ کشی را در حالت کلی ایجاد کنند.

نتیجه ­گیری

تولیدکنندگان، فلنج ­هایی را توسعه داده­ اند که برای اتصالات استیل و لوله­ ها مفید هستند. استیل آهنگری شده بهترین ویژگی ­های مکانیکی را نسبت به هر محصول دیگری دارند. بهترین کاربرد این فلنج برای اهداف صنعتی است. اغلب با اتصال یک‌ شیر به انتهای لوله به کار می‌رود. هم­چنین در دهانه­ های ورودی و خروجی نیز کاربرد دارد.

فلنج سفارشی ­سازی شده

فلنج ­سفارشی

3 مزیت برتر انتخاب اتصالات شخصی­ سازی لوله

خط لوله هایی وجود دارد که همه ساله برای تحویل تریلیون فوت معکب از گاز طبیعی و تریلیون تن از مواد نفتی استفاده می­شود. در حالی­ که بیش­تر خط ­های لوله عموما متصل هستند، نمونه ­هایی وجود دارد که ممکن است به اتصالات لوله سفارشی­ سازی برای پشتیبانی و اتصال لوله­ ها نیاز داشته باشد. معمولا، اتصالات لوله سفارشی­ سازی شده زمانی­که باید بندهای مورد نیاز یا اتصالات را با یک طرح سفارشی­ سازی یا منحصر به فرد سازگار کند، ایجاد می­شوند.

مفهوم فلنج سفارشی ­سازی

مفهوم فلنج­ سفارشی ­سازی یا فلنج­ های غیراستاندارد، استانداردهای بین ­المللی فلنج را برآورده نمی­کند؛ در عوض فلنج ­های سفارشی ­سازی برای کاربرد خاص طراحی شده است.

یک فلنج، ابعاد بسیاری برای طراحی در استانداردهای فلنج دارد و ابعاد به وضوح نشان داده شده­اند. زمانی ­که شرکتی فلنج­ استیل سفارشی را طراحی و تولید می­کند، هیچ مرجعی را دنبال نمی­کند یا هیچ استانداردی ندارد، اما آن­ها باید ابعاد را تایید کنند. زمانی ­که شما کسب و کاری مانند استیل کریمی فلنج را می­پذیرید، آن به بهترین شکل تمام نیازمندی ها و جزییات مورد نیاز شما را نشان می­دهد.

ایجاد اتصالات سفارشی­ سازی شده لوله از طریق نرم ­افزار امکان­پذیر است و به طراحان این امکان را می­دهد تا ویژگی­ های قطعه را مانند تعریف سیستم، شکل و اندازه اصلاح کنند.

مزایای فلنج­ های لوله سفارشی­ سازی شده

چندین مزیت برای استفاده از اتصالات سفارشی­ سازی دوتایی یا لوله وجود دارد، که در زیر در سه بخش مورد بحث قرار گرفته است:

ایجاد شده برای یک کار

در چند مورد، زمانی­که مردم در یافتن اتصالات لوله ­کشی صنعتی که با سیستم لوله­ کشی آن­ها در محل سازگار باشد ناکام مانده ­اند، معمولا از پایه های چوبی یا بلوک­ ها به عنوان جایگزینی برای آن اتصالات استفاده می­کنند. در حالی­که ممکن است این کار نوآورانه به نظر برسد، راه ­حل سریعی را ارائه می­دهد اما تحمل آزمایش زمانی را ندارد.

این برای استفاده از سیستم حرفه ­ای پشتیبانی لوله زمانی­که با سیستم­ های لوله کار می­کند، قابل توصیه است. سرمایه­ گذاری در بهترین محصولاتی که در مقدار بسیار زیادی در دسترس هستند در یک سفارش برای کسب و کار مناسب ­تر هستند.

طراحی انعطاف ­پذیر

فلنج­ های لوله انعطاف­ پذیر برای بسیاری از کاربردهای مختلف و اهداف مشخص مناسب هستند اما شما نیازی نیست که نگران مسئله عدم اتصال درست در لوله باشید. اتصالات سفارشی ­سازی لوله به شما این امکان را می­دهد که با هر نوع ماده لوله کار کنید اما به صورت آزمایشی وجود دارند که آن­ها می­توانند وزن­ های بیش­ از 8000 پوند را نگه دارند.

علی­رغم موقعیتی که با آن درگیر هستید، آن­ها تا حد زیادی برای کنترل فشار برای طراحی شده ­اند.

توصیه حرفه ­ای برای شما

زمانی که به استفاده از فلنج سفارشی­ سازی فکر می­کنید و برنامه­ ریزی می­کنید شما نباید تنها خواستار یک محصول بدون عیب و نقص باشید بلکه شبکه ­ای از تجربیات حرفه ­ای را به دست می­آورید که می­تواند در کنار کیفیت محصول قرار گیرد. طراحی که بر روی فلنج ­سفارشی ­ ساز لوله کار می­کند می­تواند به تمام نگرانی و سوالات شما که در رابطه با پروژه خود به ذهنتان می­رسد، بپردازد.

در بالا سه مزیت اصلی استفاده از فلنج ­سفارشی ­ سازی لوله بیان شده است که دقیقا مطابق با لوله­ کشی که شما با آن سروکار دارید است اما هم­چنین راه­ حل­ های کاملی را برای نگرانی­ های لوله ­کشی شما ارائه می­کند.

تعمیر و نگهداری فلنج­ های صنعتی

تعمیر و نگهداری فلنج

تعمیر و نگهداری فلنج­ های صنعتی

در سطحی بسیار پایه، فلنج ­ها برای اضافه کردن رابط­ های اتصالی، یا بخش­ های مکانیکی همراه با مونتاژ مفید هستند. با این حال، در صورتی که ما در رابطه با اتصالات لوله صحبت کنیم، فلنج­ ها برای پشتیبانی، اتصال، بستن و محدوده سیستم­ های پوششی از لوله­ کشی پایه تا شبکه ­های صنعتی مورد نیاز هستند.

کلیات مفید کمی در رابطه با پوشش فلنج، دمای بالا، آب­ بندی فلنج، و سیستم بسته­ بندی فلنج وجود دارد.

اتصال فلنج (پوشش فلنج)

استفاده از پوشش فلنج اساسا برای عدم خوردگی و اتصال فلنج در تمام صنایع است. بوبین فلنج محصول برای تولید سطح فلنج(اتصال حلقه­ای یا سطح برجسته) است. گسکت و پیچ بی سر دوتایی عاری از خوردگی است، و محصول برای 316 ماده غیرفلزی(پلاستیک) و استیل ضد زنگ مناسب است. این ابعاد تولیدی ½-144 اینچ ANSI، AWWA، و قطر متصل فلنج API  است. یک سیستم آب ­بندی فلنج که با بسته­ بندی فلنج ترکیب می­شود در یک محیط نامساعد برای محافظت مفید است.

ساختار پوشش آب­ بندی فلنج

 • SS 316 چرخنده حلزونی ثابت؛
 • 316 ریختگی استیل ضد زنگ؛
 • 316 تسمه استیل ضد زنگ یا تسمه غیر فلزی؛
 • لایی پلاستیک ECH (دما: از 34.4- درجه سانتیگراد تا 149 درجه سانتیگراد) شیر اطمینان ایمن که قادر به تخلیه psi5 است؛
 • لایه لاستیک کلردار از شیار آب­بند( دما: 34.4- درجه سانتیگراد تا 82 درجه سانتیگراد)

پوشش آب­ بندی فلنج با کیفیت بالا بدین معنی است که اتصال، یافتن و نصب آن آسان است. علاوه بر این، مقاومت و پایداری مواد غیر فلزی UV، آن­ها را به گزینه مناسبی برای استفاده مجدد تبدیل می­کند.

سیستم ­های بسته ­بندی فلنج­ های صنعتی

این برای دمای 80 درجه سانتیگراد مناسب است. بسته بندی فلنج منحصر به فرد است و خوردگی را برای یک مدت زمان طولانی برطرف می­کند.

بسته ­بندی فلنج، نوعی از چند قطبی پلیمر کامپوزیت مبتنی بر پوشانش است. شکل خمیری آن باعث می­شود که بدون پیش فرآوری اولیه قابلیت استفاده مجدد داشته باشد. علاوه بر این، فرمول ویسکوالاستیک این امکان را به مواد برای فرو رفتن کم­تر به درون شکاف و فضای خالی را می­دهد، در نتیجه در آب­ بند بسیار خوب در برابر خوردگی استفاده می­شود.

سیستم بسته­ بندی به دلیل استفاده آسان، و ظرفیت صرفه­ جویی پول و زمان، محافظت طولانی مدت را فراهم می­کند.

وقتی در رابطه با ویژگی­ های بسته ­بندی فلنج صحبت می­کنیم، این را به خاطر بسپارید که آن می­تواند یک پیوند عالی با استیل و آهن، پلی یورتن FB (ذوب پودر فشرده) داشته باشد.

مقاومت بالای پلی اتیلن، در برابر دما و هوازدگی محدوده ضد نمک از 51 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد فضاهای خالی را پر می­کند.

سطح فلنج می­تواند بدون پیش پردازش با استفاده از تلمبه گازی یا دستی با یک تلمبه انعطاف­ پذیر که می­توانید به آرامی تزریق کنید،  استفاده مجدد/ حذف شود. سطح فلنج هم­چنین می­تواند اطمینان حاصل کند که اسلات حلقه ­ای با پیچاندن نوار CZ قبل از آب­بندی آن پر می­شود.

تفاوت سیستم­ های بسته­ بندی برای فلنج

در زیر برخی از سیستم ­های مختلفی را که برای بسته­ بندی فلنج استفاده می­شوند بیان شده است:

 • E-2400/E2000 برای محافظت از فلنج استیل، ساختار، لوله و برجستگی حاصل از خوردگی با روش الکترولیتی.
 • E-2400/E2000 یک بسته­ بندی فلنج ضد تجزیه بی هوازی مواد آلی در دمای بالا است که به حفاظت از اتصال فلنج از خوردگی در دمای 149درجه سانتیگراد سانتیگراد کمک می­کند.
 • E-2400/E2000 بسته­ بندی فلنج در دمای بالا به خوبی با دمای 149 درجه سانتیگراد سازگار می­شود.
 • تست سالت اسپری ASTM-B1117 برای 2000 ساعت آزمایش به منظور مونتاژ پیچ و مهره استفاده می­شود. این ناحیه توسط E2000/2400 ممکن است به صورت دستی چرخانده شود. استفاده مناسب از E2000/2400 ممکن است به حفاظت از اتصال فلنج از خوردگی کمک کند.

فلنج ­های آب­ بندی در دمای بالا

بخش­ های فلنج در دمای بالا معمولا برای آب­ بندی تخت و دمای بالا مورد نیاز است. اگر هیچ آب­ بندی اضافی با درزگیر خوب وجود نداشته باشد، بخش فلنج، در ناحیه فشار مجزا، یا در صورتی که تحت تاثیر فشار باشد، ممکن است منجر به تغییر شکل یا عدم دقت در تولید ­شود. این بدان معنی است که در نواحی فشار مجزا، پدیده نشت تحت فشار نیاز به برنامه اصلاح شده دارد. دما و کیفیت بالای آب­ بندی ممکن است آن را به یکی از کاربردهای استاندارد موتورگاز، موتور بخار یا فلنج دمای بالا تبدیل کند. این امر به حفظ حالت منفعل کمک می­کند، از این رو تاب­ آوری گرما با گریس، سوخت سبک، نفت، آب، بخار یا هوا آسان است.

نتیجه­ گیری

دمای بالا در فلنج ­ها برای شرایطی مناسب است که در آن الزامات بالایی برای دما و فشار سطح آب­ بندی تخت و بسیار تخت دارد. محصولات آب­ بندی، عمل­ آوری نمی­شوند و استحکام آن­ها ممکن است برای حفظ قابلیت ارتجاعی و انعطاف­ پذیری تغییر یابد، بنابراین هیچ زمان مورد نیازی وجود ندارد. این امر ممکن است بعد از شکل­ گیری، بلافاصله در عملیات قرارگیرد. در صورتی­که کاربران مجبور به تعمیر خرابی برای سطح آب­ بندی با دمای بالا شوند، باید متناسب با تعمیر محصولات باشد.