فلنج ساکت جوشی چیست؟

فلنج ساکت جوشی چیست

فلنج ساکت جوشی چیست؟

فلنج ساکت جوشی کمتر رایج است، اما اثربخشی آن در اتصال برابر با دیگر فلنج‌ها است و نسبت به فلنج گلودار نیاز به فضای کمتری نیز دارد. این فلنج دارای یک ساکتی است که لوله‌ای در آن قرار دارد. یکی از معایب این نوع فلنج این است که جوش کردن آن سخت است.

از این رو فلنج‌های ساکت جوشی فقط مناسب کلاس‌های پایین تا متوسط هستند. در استیل کاران ماهان فلنج‌های ساکت جوشی برای لوله‌هایی با اندازه کوچک طراحی شده‌اند (تقریبا 4 اینچ، 10 سانتی‌متر) و برای لوله‌هایی با اندازه 1 و نیم تا 2 اینچ رایج هستند. قدرت مکانیکی یک فلنج ساکت جوشی مشابه با فلنج اسلیپون است، اما در فلنج اسلیپون ممکن است از دو جوش استفاده شود.

لیست قیمت فلنج اسلیپون گالپرتی

مزیت‌های فلنج ساکت جوشی

در عناصر خورنده و عمدتا در سیستم‌های لوله فولاد ضد زنگ، شکستگی بین لوله و فلنج می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. در برخی فرآیندها، این فلنج مانع از شکستگی می‌شود. تولید این نوع فلنج در استیل کاران ماهان مشابه با فلنج اسلیپون است، فقط با این تفاوت که قسمت داخلی فلنج ساکت جوشی جریان بهتر مایع را فراهم می‌کند. قدرت استاتیک این فلنج برابر با فلنج اسلیپون است، اما قدرت خستگی آن 50 درصد بیشتر از فلنج‌های اسلیپون است.

 معایب فلنج ساکت جوشی

–        جوشکار باید مطمئن شود که شکاف بین ساکت و لوله 1.6 میلی‌متر باشد.

–        شکاف‌های داخلی در سیستم‌های ساکت جوشی موجب فرسایش می‌شوند. دلیل آن استفاده برای کاربردهای رادیواکتیوی یا خوردنده است.

کاربرد فلنج ساکت جوشی

فلنج ساکت جوشی در استیل کاران ماهان اغلب برای کاربردهایی با فشار بالا استفاده می‌شوند. در هنگام سفارش فلنج سامت جوشی، مشخص کردن اندازه لوله از اهمیت زیادی برخوردار است. چون قطر داخلی فلنج باید متناسب با قطر داخلی لوله باشد. این فلنج‌ها برای نوسانات دمایی و محیط‌هایی که ممکن است خمیدگی زیادی داشته باشند بسیار ایده‌آل هستند.

پست های پیشنهادی

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *